ورزش های خانگی پس از جراحی بای پس قلب

ورزش های خانگی پس از جراحی بای پس قلب

مراقبت پس از عمل جراحی بای پس قلب با هدف کاهش عوامل خطر ابتلا به بیماری های قلبی است. یکی از اجزاء توانبخشی قلبی انجام ورزش است. ورزش مداوم منجر به بهبود سلامت کلی قلب و عروق می شود. ورزش در بیماران بعد از جراحی تحت تست ورزش باید صورت گیرد. تقریبا هر بیماری بعد از جراحی می تواند با خیال راحت ورزش کند اما شدت و مدت آن با توجه به شدت بیماری قلبی فرد متفاوت است.

ما در این مقاله به چند برنامه تمرین ورزشی که می توان آن را در خانه انجام داد، اشاره می کنیم. انجام این تمرین های خانگی، روند بهبود و بازگشت به زندگی روزمره را بعد از عمل جراحی تسریع خواهد کرد.

تنفس عمیق و سرفه کردن
تمرین نفس بعد از عمل جراحی بای پس قلب
ریه های شما ممکن است به مدت یک تا دو هفته پس از مرخص شدن از بیمارستان مقدار بیشتری مایع تولید کنند. برای کمک به پاکسازی مخاط و جلوگیری از عفونت ریه، باید همان تمرینات تنفس عمیق و سرفه را که در حین بستری بودن در بیمارستان به شما آموزش داده است را ادامه دهید.
دستورالعمل

در هنگام سرفه یا عطسه با نگه داشتن قفسه سینه، از ناحیه برش جراحی حفاظت کنید.

۵ تا ۱۰ نفس عمیق بکشید و به دنبال آن دو سرفه پشت سرم کنید. این کار را چهار بار در روز و دو هفته دیگر پس از مرخص شدن از بیمارستان انجام دهید.

پیاده روی
پیاده روی متناسب عضلات قلب، ریه ها و عضلات بدن شما را قوی کرده و عملکرد آنها را بهبود می بخشد.این برنامه با پیاده روی های کوتاه آغاز می شود

تمام عضلات بدن باید به آرامی پرورش یابند و قلب نیز از این قاعده مستثنی نیست. این برنامه پیاده روی به تدریج، با دوره های بسیار کوتاه، قلب شما را دوباره با ورزش آشنا می کند. . این دستورالعمل ها را دنبال کنید و به قلب خود فرصت دهید تا خود را با افزایش فعالیت های ورزشی وفق دهد.

دستورالعمل

در دو هفته اول، هدف شما انجام یک سطح پیاده روی در روز است. پس از آن، طی هفته های بعدی سطح پیاده روی شما پیشرفت می کند.

با یک سرعت راحت روی یک سطح هموار قدم بزنید. در برنامه راه رفتن خود هیچ پله ای قرار ندهید.

وقتی می توانید ۱۰ دقیقه راه بروید، ممکن است بخواهید پیاده روی را در فضای باز انجام دهید. اگر هوا بسیار سرد، گرم، یا همراه با رطوبت زیادی است ویا کیفیت پایینی دارد ( آلودگی هوا ، گرد و غبار و…)، در فضای بسته ورزش کنید. برخی از مکانهای سرپوشیده برای پیاده روی خوب هستند مثل راهروی آپارتمان.

حتماً پیاده روی خود را برنامه ریزی کرده و مسیر خود را با یکی از افراد خانواده، دوست یا پرستار خود در میان بگذارید. در مناطق خلوت راه نروید. در مناطقی قدم بزنید که وسایل نقلیه اضطراری در دسترس هستند و همیشه یک تلفن همراه به همراه داشته باشید.

اگر برنامه پیشنهادی برای شما خیلی خسته کننده است، یا اگر یک روز را از دست دادید، یکی دو روز دیگر در همان سطح تمرین بمانید.

اگر احساس خستگی یا ناراحتی می کنید، یا به مدت دو روز یا بیشتر ورزش نکرده اید، مجددا از سطح پایین تمرینات شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *